ساخت موشن گرافیک

دریافت مشاوره و ثبت سفارش: 71053780-021
گرافیک jpg

موشن گرافیک یکی از متد های به روز و جذاب برای معرفی محصول و تبلیغات است که به عنوان یکی از سرویس های آژانس طراحی ایده پلاس در بالاترین سطح کیفی به مشتریان ارائه میشود.

در این صفغحه همه چیز را درباره موشن گرافیک بررسی خواهیم کرد اما اگر نیازی به خواندن تمام جزئیات ندارید با کلیک روی دکمه ی زیر مستقیم سر اصل مطلب یعنی تعرفه طراحی موشن گرافیک و سفارش محصول بروید.

آنچه در این مقاله می خوانید

موشن گرافیک چیست و چه کاربردهایی دارد؟

برای درک این موضوع که موشن گرافیک چیست باید بدانید که موشن گرافیک در واقع نوعی انیمیشن به حساب می آید و از زیر مجموعه های آن می باشد . حتماً تا به حال انیمیشن ها و کارتون های زیادی را مشاهده کرده اید، اما تفاوت موشن گرافیک با انیمیشن چیست؟ در انیمیشن به جلوه های بصری موضوعات و شخصیت های داستان بیشتر پرداخته می شود اما در موشن گرافیک به موضوع داستان و متنی که در بطن داستان وجود دارد پرداخته می شود. در واقع از موشن گرافیک برای پیشبرد و آموزش دادن هدف و یا مطلبی به مخاطب استفاده می شود. موشن گرافیک یکی از تاثیر گذار ترین روش ها برای تبلیغات و معرفی محصول است.

موشن گرافیک چگونه باعث تبلیغ برند و رشد آن می شود؟

بازاریابی محتوایی جایی است که موشن گرافیک در آن قرار می گیرد که شامل بسیاری از اشکال مختلف اینفوگرافیک ، صداگذاری ، مقالات ، متن ها و تصاویر متنوع می باشد . با توجه به پیشرفت تکنولوژی امروزه بسیاری از کاربران به تماشای محتوای ویدیویی علاقه مند شده اند، زیرا محتوای ویدیویی یکی از جذاب ترین و بهترین روش ها برای آموزش دیدن و کسب اطلاعات می باشد. از این رو موشن گرافیک جایگاه ویژه ای در این میان پیدا کرده است.

سفارش موشن گرافیک

انواع موشن گرافیک

امروزه با توجه به گستردگی و تکنیک های فراوان ، انواع مختلفی از موشن گرافیک به وجود آمده است که در ادامه به بررسی آنها میپردازیم.

ویدئورئال

در ساخت این نوع ویدیو ها از اشخاص واقعی استفاده می شود. در واقع شخصیت های اصلی داستان با فیلمبرداری از انسان ها اتفاق می افتد که به صورت واقعی فیلم بازی می کنند و یا از آنها عکس گرفته می شود و در فیلم استفاده می شود. در این سبک ، صدابردار، فیلمبردار و کارگردان نقش مهمی در داستان سازی ویدیو دارند.

استاپ موشن

سبک استاپ موشن در واقع بسیار شبیه به ویدئورئال میباشد که مانند آن شخصیت های داستان انسان های واقعی هستند با این تفاوت که از آن ها عکسبرداری می شود و در سکانس های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد . با به حرکت در آمدن این عکس ها و صداگذاری روی آنها و همچنین راوی داستان که متن را بازگو میکند محتوای ویدیو ساخته می شود.

موشن گرافیک

موشن گرافیک روایت کننده یک داستان می باشد که برای انتقال و آموزش هدفی به مخاطب ایجاد می شود. موشن گرافیک مجموعه ای از تصاویر کارتونی متحرک با صدا گذاری و گویندگی و جلوه های جذاب می باشد. در واقع در بازه زمانی کوتاه برای انتقال بیشترین اطلاعات به مخاطب از آن استفاده می شود.

اینفوموشن

اینفوموشن در واقع نوعی از موشن گرافیک می باشد با این تفاوت که به جای انیمیشن از عکس های دو بعدی در آن استفاده می شود که مانند موشن گرافیک با ترکیب صدا گذاری و گویندگی ، مطلب را به مخاطب القا می کند  و به تبع هزینه ساخت پایین تری دارد و نسبت به موشن گرافیک، کارهای گرافیکی کمتری را می طلبد و همچنین از جذابیت بصری کمتری برخوردار است.

ساخت موشن گرافیک

مزایای استفاده از موشن گرافیک برای تبلیغات

جذابیت بصری برای مخاطبان

بیشتر کاربران شبکه های مجازی علاقه دارند برای یافتن و یا آموزش دیدن مطلبی که به دنبال آن هستند، محتوای ویدیویی تماشا کنند، زیرا هم از نظر گرافیکی و جلوه های بصری جذابیت بیشتری دارد و همین که کاربران علاقه ای به سرچ کردن و تایپ کردن برای یافتن موضوع خود ندارند و ترجیح می دهند در زمان کوتاه و با دیدن یک ویدیوی آموزشی با مفهوم به موضوع مورد نظر خود دسترسی پیدا کند.

ارائه بیشترین مطلب در کوتاه ترین زمان

با توجه به محدود بودن زمان برای تبلیغات ، ارائه بیشترین مطلب در کمترین زمان ممکن از اهمیت بالایی برخوردار است. در ویدیو های موشن گرافیک با بهره گیری از روایت داستان برند و یا کسب و کار شما در قالب انیمیشن کوتاه به همراه گویندگی  راوی داستان ، مخاطب با دیدن ویدیو ایی کوتاه اما جذاب اطلاعات کاملی از فعالیت شما کسب میکند و همین امر باعث صرفه جویی در هزینه های شما نیز میشود.

مراحل ساخت موشن

برای ساخت موشن مراحل مختلفی طی می شود و جزئیات مختلفی به کار افزوده می شود.

این مراحل به اختصار عبارتند از:

در این مرحله جزئیات مورد نیاز و هدف شما از سفارش موشن ثبت میگردد تا در مراحل بعدی به بهترین شکل به سمت این هدف حرکت شود.

میتوان گفت سناریو قلب کار ماست.

در این مرحله مطابق نتیجه گیری مرحله اول، سناریو جذاب و موثر برای طراحی موشن نوشته می گردد.

این مرحله خود به چند مرحله تخصصی تقسیم میگردد که شامل ساخت کارکتر ها، متحرک سازی و … هستند.

اما آنچه باید بدانید این است که در این مراحل سناریو تبدیل به موشن گرافیک خواهد شد.

مرحله صداگذاری نیز از تاثیر گذار ترین مراحل است که در ایده پلاس، توسط گویندگان حرفه ای خانم و آقا و در استودیو فرایند صداگذاری انجام میپذیرد.

در این مرحله اثر تولید شده بار دیگر بازنگری میشود تا از کیفیت همه جانبه آن اطمینان یابیم و در صورت وجود ههرگونه مشکل احتمالی سریعاً آن را رفع و رجوع نماییم.

در انتهای این مراحل اثری موثر و ارزشمند به مشتری تحویل داده خواهد شد که حداکثر تطابق را با نیاز نهایی مشتری خواهد داشت.

هزینه ی تولید موشن گرافیک

هزینه ی تولید موشن گرافیک با توجه به میزان تحرکات و جزئیات آن تعیین میشود. در مجموعه ی ایده پلاس این امکان را برای شما فراهم نموده ایم تا سفارش خود را بسته به نیاز کسب و کارتان از میان چهار سطح با جزئیات مختلف انتخاب کنید.

اقتصادی
قیمت برای هر دقیقه
1.100.000 تومان
استاندارد
قیمت برای هر دقیقه
2.500.000 تومان
حرفه ای
قیمت برای هر دقیقه
5.000.000 تومان
ویژه
قیمت برای هر دقیقه
8.500.000 تومان

کدام سطح بهترین انتخاب است؟

همانطور که گفتیم تفاوت قیمت ها بسته به میزان جزئیات طراحی و تحرکات موشن گرافیک است. سایر موارد در همه ی سطوح قابل انتخاب به حرفه ای ترین شکل ممکن اجرا میگردند.

بنابراین تفاوت در قیمت ها به معنی کم کیفیت بودن پروژه تحویلی نیست. تمام پروژه ها با حداکثر کیفیت تحویل میشوند و تنها موضوع مطرح این است که کدام یک نیاز شما را برطرف میکنند.

برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر کافیست با ما در تماس باشید.

قیمت طراحی موشن گرافیک

لوگوموشن

لوگوموشن نوعی از موشن گرافیک است که برای نمایش جذاب تر لوگوی شما در ویدئو ها مورد استفاده قرار میگیرد.

لوگوموشن را میتوانید در شرایط مختلف استفاده کنید و باعث برند سازی بهتر و همچنین جذاب تر شدن ویدئو های خود شوید.

نمایش ویدیو درباره لوگو موشن
نمایش ویدیو درباره لوگو موشن

در مجموعه ی ایده پلاس میتوانید لوگوموشن خودر را در چهار سطح اقتصادی، استاندارد، حرفه ای و ویژه سفارش دهید که تعرفه ی قیمت آن را نیز میتوانید در جدول زیر ملاحظه نمایید:

سطح طراحیقیمت
اقتصادی550.000
استاندارد1.200.000
حرفه ای2.500.000
ویژه4.000.000

سوالات متداول

ما برای رفاه حال شما خدمات موشن گرافیک را در چهار سطح با جزئیات متفاوت ارائه میدهیم که قیمت آن از 1.100.000 تومان برای هر دقیقه موشن آغاز میشود

زمان تولید موشن گرافیک کاملاً بسته به جزئیات سفارش شما دارد. زمان و سطح سفارشی شما تعیین کننده زمان تحویل پروژه هستند. حداقل زمان تولید حدود چهار روز کاری است.

در صورتی که در موشن گرافیک خود به صداگذاری گوینده نیز نیاز دارید میتوانید آن را به ما بسپارید.امکان صداگذاری با صدای گوینده ی حرفه ای خانم و آقا فراهم است و هزینه ی آن برای هر دقیقه معادل 200 هزار تومان است.

6 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *