طراحی پوستر تبلیغاتی

دریافت مشاوره و ثبت سفارش: 71053780-021

آنچه در این مقاله می خوانید

طراحی پوستر تبلیغاتی

طراحی پوستر تبلیغاتی در قالب تعاریف هنری و بدیع شناخته می شود همچنین می تواند راهگشای کسب و کارهای مختلف نیز باشد. این هنر در بدو ورود به کشورمان به عنوان ابزاری برای معرفی فیلم شناخته می شد اما امروزه در چارچوب هنر گرافیک بازتعریف شده است. یک پوستر تبلیغاتی می تواند منعکس کننده دو جریان باشد. نخست جریان هنری که به عنوان انتقال مفهوم بصری شناخته شده و وجه نوشتاری آن که بر دوسویه گی این مفهوم اشاره دارد. طراحی پوستر تبلیغاتی همانطور که در تصویرسازی یک محصول یا خدمت می تواند موثر باشد لازم است تا وجه کلامی را نیز در نظر گیرد. به همین دلیل طراحی پوستر از حساسیت و ظرافت خاصی برخوردار است. به عبارتی هر قدر که المان های تصویری بارز بوده ولی جلوه کلامی موازنه کافی نداشته باشد پوستر تبلیغاتی قادر به ایفای مفهوم نخواهد بود. پوسترهای تبلیغی و بیلبوردها برای بیان مضمون یک تبلیغ از قوانین زیبایی شناسی تبعیت کنند.

طراحی پوستر و مزایای استفاده از آن

طراحی پوستر تبلیغاتی همزمان با گسترش و رشد صنایع و وجود بازار رقابت پا به عرصه نوینی نهاده است. امروزه این رشته هنری با بهره مندی از نرم افزارهایی مانند فتوشاپ و متدهای گرافیکی گام بلندی در تثبیت هنر طراحی انواع پوستر برداشته است. مهمترین مزایای استفاده از پوستر تبلیغاتی عبارتند از:

  • طراحی پوستر ابزاری برای معرفی و ترویج یک برند
  • آموزندگی و انتقال فرهنگ استفاده از خدمات عمومی و رفاهی با استفاده از پوسترهای تبلیغاتی
  • طراحی پوستر در مقام کمک به فروش و سودآوری بیشتر
  • ایجاد رقابت بین طراحی پوستر با سایر شیوه های تبلیغی
  • شتاب بخشیدن به روند توزیع و معرفی یک محصول یا خدمات

در ادامه هر یک از این موارد را مورد بررسی قرار می دهیم.

طراحی پوستر تبلیغاتی

طراحی پوستر ابزاری برای معرفی و ترویج یک برند

بهتر است این قضیه را با مثالی تشریح کنیم. دوغ یک نوشیدنی لذیذ و گوارای ایرانی است. زمانی که قصد طراحی پوستر برای معرفی این محصول خاص را داریم موارد زیر را رعایت کنید:

  • پوستر تبلیغاتی برای برند مورد نظر که قصد معرفی آن را دارید نمونه مشابه نداشته باشد. وجود پوسترهای تبلیغی- تقلیدی و کلیشه ای می تواند کار طراح را دشوار کند. البته ایده گرفتن کار بدی نیست.
  • پوستر تبلیغاتی کسل کننده و بی‌ روح نباشد. ترکیب رنگ و کمپوزیسیون جذاب آن در کنار برخورداری از نماد و تصویر سازی عینی و شهودی و واژگان مفهومی حرف نخست را می زند. این یک اصل پایدار در طراحی پوستر است.
  • طراحی پوستر باید متناسب با عوامل موثری از قبیل ابعاد، فونت به کار رفته، محل تبلیغ (شبکه های اجتماعی و …) انجام گیرد. در صورتی که پوستر تبلیغاتی یا بیلبوردهای بزرگ باید در سطح شهر و مناطق مختلف نصب شود کیفیت متریال مورد نظر نیز بسیار موثر است.

آموزندگی و انتقال فرهنگ استفاده از خدمات عمومی و رفاهی با استفاده از پوسترهای تبلیغاتی

هدف از طراحی پوستر تبلیغاتی صرفا معرفی یک محصول نیست. در واقع پوستر تبلیغاتی می تواند اهداف چندگانه ای را در این زمینه دنبال کند. آموزش فرهنگ استفاده از امکانات عمومی و صرفه جویی در آن، پیام های بهداشتی و حفظ محیط زیست مواردی است که می توان مطرح کرد. بنابراین غیر از جنبه های تجاری می توان به انتقال مفاهیم و پیام های سازنده از این طریق نیز یاری رساند. اغلب بیلبوردهای ورودی شهرها و پوسترهایی که در نقاط مختلف دیده می شوند و بر مواردی از این قبیل تاکید دارند مبین همین قضیه هستند.

طراحی پوستر تبلیغاتی

طراحی پوستر در مقام کمک به فروش و سودآوری بیشتر

امروزه بازار رقابت از سطح روابط تجاری رودررو و فیزیکی خارج شده است. رشد تجارت الکترونیک موجب شده است تا طراحی پوستر در این زمینه نیز وارد مرحله جدیدی شود. در واقع بخشی از هزینه های اصلی شرکت ها و تولیدکنندگان به تبلیغات در زمینه معرفی محصول و به تبع آن جذب مشتریان اختصاص پیدا کرده است. گسترش شبکه های اجتماعی از قبیل لینکدین ، فیسبوک و اینستاگرام نیز به نوبه خود این روند را شتاب دیگری بخشیده است. ترویج محصولات و خدمات در محیط مجازی از این طریق می تواند طیف وسیعی از بازار هدف را تحت الشعاع خود قرار دهد.

ایجاد رقابت بین طراحی پوستر با سایر شیوه های تبلیغی

تبلیغات وارد چرخه جدید شده است و این امری غیرقابل انکار است. نوع تبلیغات در فضای بالفرض اینستاگرام با نوع تبلیغ در لینکدین متفاوت است و بنابراین طراحی پوستر نیز باید متناسب با همین موارد صورت گیرد. در این رقابت پوسترهایی می توانند بیشتر مورد پسند قرار گیرند که بتوانند جذابیت و گیرایی خاصی داشته باشند. رسانه های تصویری جدی ترین رقیب پوستر تبلیغاتی به شمار می روند. ولی در اغلب موارد تولید کنندگان برندهای خوشنام نیز سعی دارند تا به دلیل هزینه های بالای تبلیغ تصویری از طراحی انواع پوسترهای تبلیغاتی بهره بگیرند.

شتاب بخشیدن به روند توزیع و معرفی یک محصول یا خدمات

عامل دیگری که می تواند به طراحی پوستر و تداوم این روند یاری برساند دسترسی سریع و آسان مشتریان به آن می باشد. برای استفاده از یک پوستر تبلیغاتی فرقی نمی کند هم در سطح شهر و هم در فضای مجازی مورد استفاده قرار گیرد. با این وصف سایر شیوه ها چنین کارکردی ندارند. شما هم تمایل دارید تا برند خودتان را معرفی کنید یا هر نوع خدماتی را که در این زمینه دارید در دیدرس عموم قرار دهید می توانید از خدمات تیم حرفه ای و تخصصی ایده پلاس در این زمینه بهره بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مجموعه ایده پلاس تماس حاصل نمایید.

هزینه طراحی پوستر

هزینه طراحی پوستر تبلیغاتی تابع سبک مورد نظر شما و میزان زمان لازم برای اجرای طرح شماست. در جدول زیر تعرفه ی عمومی طراحی پوستر تبلیغاتی را ذکر کرده ایم.اما اگر آنچه نیاز شماست در این جدول نیست کافیست با ما تماس بگیرید تا سرویس اختصاصی مورد نیاز شما را تقدیمتان کنیم.

سطح طراحیجزئیاتهزینه طراحی پوستر (تومان)
پایه1 اتود + 1 تغییر390,000
استاندارد2 اتود + 2 تغییر770,000
حرفه ای4 اتود + 3 تغییر1,500,000
ویژه8 اتود + 4 تغییر3,600,000

همین حالا ثبت سفارش کنید!

تا یک پوستر حرفه ای و افزایش فروش فقط چند کلیک فاصله دارید...