جلسه11: طراحی صفحه با المنتور

در این جلسه از دوره رایگان طراحی سایت به شما آموزش طراحی صفحه با المنتور را آموزش میدهیم.تا به اینجای کار با مقدمات اولیه پنل مدریت وردپرس به خوبی آشنایی پیدا کردیم و یاد گرفتیم که از چه بخش هایی تشکیل شده و وظیفه هر قسمت چیست و نوع کار با آنرا توضیح دادیم که برای آشنایی با این قسمت ها بهتر است که به جلسات قبل مراجعه کنید.در این جلسه با هم اولین صفحه از سایتمان را طراحی میکنیم بدون اینکه نیازی به کد نویسی داشته باشیم. با ما همراه باشید.

آنچه در این مقاله می خوانید

طراحی صفحه با المنتور بدون کد نویسی

بعد از اینکه وارد پنل کاربری شدیم، وارد بخش صفحه می شویم و با کلیک بر روی افزودن صفحه جدید وارد محیط طراحی صفحه میشویم. در اینجا باید به این نکته اشاره کنیم که یکی از صفحه سازهای معروف برای وردپرس صفحه ساز المنتور می باشد و ما برای طراحی صفحه به این افزونه مراجعه می کنیم. در ابتدای برگه بر روی دکمه المنتور کلیک میکنیم و وارد صفحه طراحی المنتور می شویم در اینجا گزینه‌های متعددی وجود دارند که هر یک برای طراحی بخشی از صفحه مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی این گزینه ها به دو دسته تقسیم می شوند: دسته 1- معمولی 2- دسته پرو یا پولی. گزینه هایی مانند قرار دادن عکس ، فیلم، متن ،سربرگ و غیره جزو گزینه های رایگان میباشند. البته به این نکته نیز اشاره کنیم که ما در حالت عادی بیشتر با گزینه های رایگان سر و کار داریم.

طراحی صحفه با المنتور

نحوه کار با المنتور

همانطور که پیشتر گفتیم در المنتور گزینه‌های مختلفی برای ساختن صفحه وجود دارد ، نکته این است که چطور از این المان ها استفاده کنیم. فرض کنید می خواهیم تیتری را در آغاز صفحه استفاده کنیم، برای این منظور از داخل گزینه ها قسمت سر بگ را گرفته و داخل صفحه اصلی درگ می کنیم. برای این کار کافی از نشانگر را روی گزینه گرفته و با موس آن را روی صفحه رها کنید. حال از شما میخواهد که متن خود را وارد کنید. برای این کار بر روی تیتر کلیک کرده و از دسترسی سمت راست متن مورد نظر را وارد کنید به این ترتیب شما می توانید تمامی گزینه ها را از فهرست سمت راست انتخاب کرده و بر روی صفحه اصلی رها کنید .همچنین در نظر داشته باشید با انجام این کار ستون هایی در صفحه اصلی ساخته می شود که در دوره حرفه‌ای المنتور یاد میگیرید چگونه با این ستونها و هر سطح کار کنید در اینجا فقط بدانید که میتوانید به راحتی سایز این ستون ها را تغییر دهید.

طراحی صحفه با المنتور

نحوه قرار دادن عکس با المنتور

برای آنکه بتوانیم عکسی را در صفحه سایت آپلود کنیم ابتدا لازم است آن را در سایت بارگذاری کنیم. برای این منظور در داخل گزینه های المنتور به دنبال گزینه عکس بگردید و آن را به کمک موس داخل صفحه رها کنید سپس برای شما یک کادر عکس باز میشود .بعد از آن که بر روی آن کلیک کردید شما را به صفحه بارگذاری هدایت می کند. در این قسمت میتوانید با کلیک بر روی پوشه مورد نظر خود، عکس را آپلود کنید. پس از وارد کردن مشخصات عکس بر روی گزینه درج کلیک نمایید سپس عکس شما وارد صفحه می شود و میتوانید به کمک موس اندازه آن را به اندازه دلخواه تغییر دهید.

طراحی صحفه با المنتور

نحوه قرار دادن متن با المنتور

یکی از کاربردی ترین بخش های المنتور، گزینه ویرایشگر متن آن می باشد که امکانات بسیار زیادی را در اختیار شما قرار می دهد. امکاناتی از قبیل: نوع فونت، اندازه فونت ،رنگ فونت، گزینه های سایه انداختن و بسیاری دیگر که برای تایپ کردن حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرند برای این منظور گزینه متن را به داخل صفحه رها کنید و از کادر سمت راست به تمامی قسمت های گفته شده دسترسی خواهید داشت و به راحتی میتوانید متن خود را ویرایش نمایید.

طراحی صحفه با المنتور

مدیریت برگه ها در وردپرس

اولین نکته ای که برای طراحی صفحه سایت باید به آن توجه کنید، نوع کاربردی می باشد که از سایت خود می خواهید داشته باشید. در اینجا شما با توجه به نیازهای خود باید صفحات را به بهینه ترین شکل ممکن طراحی کنید. نکته بعدی استفاده از خلاقیت شما می باشد. می‌توانید با ترکیب کردن المان های مختلف اعم از عکس ها آیکون ها، پوستر ها ،اسلایدر ها و متن ها صفحه سایت خود را بسیار مخاطب پسند کنید . به این نکته توجه داشته باشید که همه چیز در دست شماست . به شما پیشنهاد می کنیم برای این منظور حتماً با تمامی المان های المنتور کار کنید پس از چندی متوجه می شوید کدام المان در کدام قسمت از صفحه برای شما بهتر است.

جلسه ای که مشاهده کردید قسمتی از دوره رایگان آموزش طراحی سایت بود.برای مشاهده تمامی جلسات و یادگیری کامل طراحی سایت به بخش زیر مراجعه کنید

دوره آموزش طراحی سایت رایگان