جلسه13: ساخت و اتصال درگاه پرداخت به وردپرس

در این جلسه از دوره رایگان طراحی سایت به شما آموزش ساخت و اتصال درگاه پرداخت به وردپرس را آموزش میدهیم . در جلاسات قبلی آموختیم که چگونه به کمک ووکامرس یک فروشگاه برای سایت خود ایجاد کنیم  و در این جلسه برای این فروشگاه یک درگاه پرداخت ایجاد خواهیم کرد تا مشتریان ما بتوانند به راحتی خرید خودشون رو از سایت ما انجام دهند

آنچه در این مقاله می خوانید

درگاه پرداخت های واسطه

برای استفاده از درگاه های پرداخت میتوانید از درگاه های پرداخت واسطه استفاده کنید. بسیاری از شرکت ها وجود دارند که این خدمات را ارائه میدهند.پس از بررسی کردن هریک و مطابق نیاز خود یکی را انتخاب کنید. ما در اینجا از درگاه پرداخت زرین پال استفاده میکنیم.

درگاه پرداخت زرین پال

افزونه درگاه پرداخت در وردپرس

برای شروع ابتدا به پیشخوان سایت خود وارد شوید و در بخش افزونه ها عبارت زرین پال را تایپ کنید .افزونه زرین پال با نام zarinpal gateway را انتخاب و نصب کنید.سپس آنرا فعال نمایید. سپس به بخش ووکامرس رفته و بر روی گزینه پیکربندی کلیک میکنیم.در بخش پرداخت ها وارد شوید و گزینه پرداخت امن زرین پال را انتخاب کنید و بر روی دکمه مدیریت کلیک نمایید.

درگاه پرداخت زرین پال
درگاه پرداخت زرین پال

فعال سازی درگاه پرداخت در وردپرس

پس از ورود به بخش مدیریت ، قسمت های عنوان و توضیحات را مطابق خواسته ی خود کامل کنید و اما در بخش مرچنت کد باید کدی را که هنگام ثبت نام در سایت زرین پال دریافت میکنید را وارد نمایید . برای اینکار وارد سایت زرین پال شده و پس از طی کردن مراحل ثبت نام ، کد دریافتی را وارد قسمت مرچنت نمایید و سپس گزینه فعال سازی را انتخاب کنید. به این ترتیب درگاه پرداخت سایت شما فعال میشود.

درگاه پرداخت زرین پال

جلسه ای که مشاهده کردید قسمتی از دوره رایگان آموزش طراحی سایت بود.برای مشاهده تمامی جلسات و یادگیری کامل طراحی سایت به بخش زیر مراجعه کنید

دوره آموزش طراحی سایت رایگان